Gönderiler

Çevrimiçi gönderiler

Mustafa Kemal Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi için bir kullanıcı kaydınız var mı?
GİRİŞE GİDİNİZ

Kullanıcı adı / şifresine ihtiyacınız var mı?
KAYIT SAYFASINA GİDİNİZ

Çevrim içi gönderi yapmak ve güncel gönderilerin durumunu görmek için kayıt yaptırmanız ve oturum açmanız gerekmektedir.

 

Yazar rehberi

YAZARLARIMIZA YÖNELİK YAYIN İLKELERİMİZDerginin yazım dili Türkçe ve İngilizcedir. Sempozyum, kongre gibi bilimseltoplantılarda sunulan çalışmaların hangi sempozyumda/kongrede, ne zaman venerede sunulduğu, yazının başlığına eklenen dipnot ile belirtilmelidir. Gönderilençalışmanın başka bir yerde yayımlanmamış veya yayımlanmak üzere başka birdergiye gönderilmemiş olması gerekmektedir.Dergide yayımlanmak üzere gönderilen kuramsal çalışmalara ait literatür,güncel ve kapsamlı olmalıdır. Uygulamalı (amprik) çalışmalarda da teorik gelişmeler dikkate alınarak literatür oluşturmaya katkı ve uyum sağlanmalı vedeğerlendirmeler güncel analiz teknikleri ile yapılmalıdır.Türkçe yazılarda Türk Dil Kurumu'nun Yazım Kılavuzu esas alınmalı, yabancıterim ve kavramlar yerine olabildiğince Türkçe karşılıkları kullanılmalıdır. Türkçedehenüz tam yerleşmemiş bazı terim ve kavramlar kullanılıyorsa, bunların uluslararası literatürdeki karşılığı ilk geçtiği yerde parantez içinde verilmelidir.

 

Gönderi kontrol listesi

Başvuru sürecinde yazarlar gönderilerinin aşağıdaki listede bulunan tüm maddelere uygunluğunu kontrol etmelidirler, bu rehbere uymayan başvurular yazarlara geri gönderilecektir.

  1. Gönderilen yazı daha önceden yayınlanmamış ve yayımlanmak üzere herhangi bir dergiye değerlendirilmek üzere sunulmamıştır (Yazara Rehberi'nde detaylı açıklama sunulmuştur).
  2. Yazı dosyası Microsoft Word veya RTF doküman dosya biçimindedir.
  3. Burada mevcut başvurular için URL'ler sağlanmıştır.
  4. Metin tek satırlı, 10 punto, altı çizilme yerine italik olarak vurgulanmış (URL adresleri dışında) ve tüm şekil, resim ve tablolar sonda olmaktansa metin içinde uygun noktalara yerleştirilmiştir. Baskı için, resimlerin kaliteli kopyalarını ek dosya olrak gönderiniz. Gönderilen dosyanın boyutu çok fazla olur ise, sistem almayabilir. Böyle durumlarda yazıyı bölüp, diğer bölümleri ek dosya olarak tek, tek gönderebilirsiniz.
  5. Biçim ve kitaplık uygulamaları için gereksinimler, Dergi hakkında bölümündeki Yazarlara Notlar, sayfasında görülebilir.
  6. Yazınızı hakem değerlendirmesi yapılan bir dergi bölümüne gönderiyor iseniz, yazarlardan bağımsız değerlendirme sağlanması için yapmanız gerekenleri görmek için adresine tıklatınız) Yardım sayfasındaki önerilere tam olarak uyunuz.
 

Telif hakkı düzenlemesi

Derginin her hakkı saklıdır. Dergide yayımlanan yazılar kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

Yayımlanan yazıların her türlü hukuki ve bilimsel sorumluluğu yazarlarına aittir.

 

Gizlilik beyanı

Bu dergi sitesindeki isimler ve elektronik posta adresleri bu derginin belirtilen amaçları doğrultusunda kullanılacaktır. Diğer amaçlar veya başka bir bölüm için kullanılmayacaktır.

 


ISSN: 1304-429X